اصول طراحی اتاق نشیمن مدرن

اصول طراحی اتاق نشیمن مدرن

ما زمان زیادی را در اتاق نشیمن مدرن می گذرانیم، بنابراین این اتاق باید برای مناسبت های مختلف آماده شود. گردهمایی های خانوادگی، دوستی ها و اوقات فراغت رسمی در این اتاق با نشاط و شادی به پایان می رسد، بنابراین طراحی آن باید زیبا و راحت باشد.

اتاق نشیمن بخشی از خانه است که می تواند تزئینات و ویژگی های تشریفاتی داشته باشد و چیدمان آن کاملاً با کاربری آن مرتبط می باشد. به عبارت دیگر، اتاق نشیمن باید راحت و در عین حال مناسب برای تشریفات خاص باشد. اتاق نشیمن شما باید همیشه مرتب و تمیز باشد تا همه کسانی که وارد خانه شما می شوند احساس راحتی و گرما کنند.
قبل از پرداختن به جدیدترین ترندها در دکوراسیون و مبلمان اتاق نشیمن مدرن، بهتر است جزئیات دکوراسیون اتاق نشیمن را بدانید. در اینجا چند ایده برای اتاق نشیمن آورده شده است که به شما کمک می کند اتاق نشیمن خود را به فضایی تبدیل کنید، که همه خانواده دوستش دارند. با ما همراه باشید.

اصول حرفه ای چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن را بدانید

اصول طراحی اتاق نشیمن مدرن چیست؟ آیا تا به حال این سوال را پرسیده اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله از ماکان که بهترین گروه ساختمان سازی و ساخت و ساز، می باشد کمی در مورد روش ها و اصول دکوراسیون یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه یعنی اتاق نشیمن صحبت خواهیم کرد. در ادامه خواهید خواند:

 • انتخاب سبک اتاق نشیمن و انواع آن
 • نورپردازی اتاق نشیمن
 • اصول چیدمان اتاق نشیمن در خانه های بزرگ
 • دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک
 • اصول طراحی اتاق نشیمن مدرن
 • اصول طراحی اتاق نشیمن سنتی

طراحی اتاق نشیمن مادر

انتخاب سبک اتاق نشیمن و انواع آن

با انتخاب سبکی که دوست دارید و تزئین آن با اشیا و قطعاتی که بیانگر زیبایی هستند، می توانید ظاهری یکدست و هماهنگ در اتاق نشیمن مدرن خود پیدا کنید. از فضای داخلی اتاق نشیمن جذاب و روستایی گرفته تا مبلمان سنتی، مدل هایی برای هر سلیقه ای وجود دارد. برای شروع به این سبک های محبوب دکوراسیون اتاق نشیمن توجه کنید:

سبک سنتی: با الهام از طراحی کلاسیک اروپایی، دکوراسیون سنتی ظرافت دنیای قدیم را به نمایش می گذارد. طراحی بر اساس سبک های گذشته است، اما اغلب با جزئیات کمتر تزئین شده است. اتاق ها به گونه ای چیده شده اند که کاربردی، مناسب خانواده و راحت باشند. در پیش فروش آپارتمان می توانید سبک سنتی را مشاهده کنید و برا یدیدن پروژه های برتر و لوکس ماکان به وب سایت ما مراجعه کنید.

سبک روستیک: مبلمان اتاق نشیمن روستیک ترکیبی از مواد خام، رنگ های ارگانیک کم رنگ و طرح های ظریف دست ساز برای ایجاد فضایی گرم و جذاب می باشد.

سبک مدرن: شکل ها و خطوط یکی از عناصر مهم دکوراسیون به سبک مدرن هستند. همچنین یکی دیگر از ویژگی های اساسی این سبک رنگ های خنثی می باشد. استفاده از رنگ هایی مانند مشکی، سفید، قهوه ای روشن و خاکستری بسیار محبوب خواهد بود.

سبک مدرن: یکی از ویژگی های سبک دکوراسیون مدرن ایجاد فضایی شیک، دلنشین، گرم و صمیمی و به دور از شلوغی و تجمل است. اگر شخصیت شما به گونه ای است که برای سادگی و نظم بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل هستید، سبک مدرن دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

 

نورپردازی اتاق نشیمن

 

نورپردازی اتاق نشیمن

نورپردازی اتاق نشیمن بسیار مهم می باشد. چون در طول روز ساعات زیادی را آنجا می گذرانیم. بنابراین، این اتاق باید نور کافی داشته باشد. نور طبیعی همیشه به اتاق جان می بخشد. بنابراین، در طول روز، پرده ها را ببندید و از راحتی نور طبیعی لذت ببرید. از قبل به روش نورپردازی طراحی خود توجه کنید و به گزینه های مختلف فکر کنید. نور کلی محیط، اتاقی با نور روشن، پراکندگی نورهای ملایم در اتاق نشیمن ایده آل هستند. لامپ های کم نور ابزار بسیار خوبی هستند زیرا می توانید آنها را در هر موقعیتی که با نور شما مناسب است تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: برج های معروف  ایران

به عنوان مثال، بهتر است فضای تماشای تلویزیون را با دقت روشن کنید، اما اگر یکی از اعضای خانواده در گوشه صندلی مشغول مطالعه است، به نور بیشتری با تابش خیره کننده کمتر نیاز دارد. به خاطر داشته باشید که اگر اتاق نشیمن بیش از حد روشن باشد، می تواند باعث خیرگی و خستگی چشم به خصوص در شب شود. نور اتاق به روشن شدن فضا و برجسته کردن نقطه کانونی کمک می کند.

 

نورپردازی اتاق نشیمن

 

اصول چیدمان اتاق نشیمن در خانه های بزرگ

اگر فضای کافی در خانه وجود دارد، بهتر است اتاق نشیمن و غذاخوری را دور از اتاق نشیمن چیدمان کنید. چیدمان اتاق نشیمن در یک خانه بزرگ در تلویزیون و میز آن، مبل های راحتی، فرش های شش، نه یا دوازده متری و عناصر تزئینی خلاصه می شود. اگر فضای کافی در خانه وجود دارد، کتابخانه را باید در گوشه ای از خانه قرار داد تا مکانی دنج برای مطالعه ایجاد شود. در یک خانه بزرگ، انتخاب یک مبل بزرگ و راحت بهترین گزینه است. بسته به تعداد اعضای خانواده می توانید از مبلمان برای هفت، نه یا دو صندلی استفاده کنید. در گروه ساختمان سازی در کرج می توانید با پیمانکار حرفه ای این مجموعه با نحوه چیدمان اتاق نشیمن در خانه های بزرگ و کوچک با ایده های عالی نحوه چیدمان منزل آشنا شوید.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

در خانه های کوچک معمولا فضای زیادی برای جداسازی کامل اتاق نشیمن و غذاخوری وجود ندارد. در خانه های کمتر از 100 متر معمولا یک میز ناهار خوری و وسایل مشابه برای چیدمان خانه کافی می باشد. یک راه کاربردی برای گسترش فضا در این مدل مسکن، استفاده از فرش های دو یا سه متری شش متری به جای فرش های 12 متری است. فضا می تواند کمی با کمک کاشی تغییر کند مبل سه نفره جلوی میز تلویزیون نیز گزینه ای مقرون به صرفه و خوب می باشد.انجام این کار کار را برای اکثر اعضای خانواده آسان تر می کند و به جلوگیری از آسیب به مبلمان اتاق غذاخوری کمک می کند.

 

اتاق مدرن

 

اصول طراحی اتاق نشیمن مدرن

هنگام طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن، رعایت اصول طراحی مدرن هنگام انتخاب بسیار مهم است. در زیر به 5 ویژگی اصلی یک اتاق نشیمن مدرن نگاه می کنیم:

 1. از حداقل عناصر تزئینی استفاده کنید.
 2. بهتر است از استفاده از عناصر تزئینی با خطوط منحنی خودداری شود. وجود خطوط صاف، صاف و زاویه دار از ویژگی های سبک مدرن می باشد.
 3. از رنگ های خنثی به عنوان تم رنگی اصلی در طراحی اتاق نشیمن مدرن استفاده کنید. سفید، سیاه و سایه های مختلف خاکستری رنگ های خنثی هستند. می توانید با توجه به سلیقه خود از رنگ های گرم یا سرد با رنگ های خنثی استفاده کنید.
 4. پرده های اتاق نشیمن اگر ساده و رنگ روشن باشند جذابیت بیشتری دارد.
 5. از مبلمان و میز و صندلی با طراحی مدرن استفاده کنید. مبلمان های مدرن معمولا ساده هستند و تزیین آنها روی چوب یا پارچه به صورت خطوط هندسی زاویه دار می باشد.

 

اتاق نشیمن مدرن

 

 

اصول طراحی اتاق نشیمن سنتی

افراد زیادی هستند که دکوراسیون کلاسیک را به سبک های دیگر ترجیح می دهند. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید از آنها برای طراحی یک اتاق نشیمن کلاسیک استفاده کنید.
در زیر 5 معیار مهم برای یک اتاق نشیمن به سبک سنتی را در نظر می گیریم.

 1. مهمترین نکته در چیدمان سنتی اتاق نشیمن وجود جزئیات و استفاده از عناصر تزئینی زیاد می باشد.
 2. برخلاف سبک مدرن، وجود خطوط منحنی  یکی از ویژگی های سبک دکوراسیون سنتی می باشد.
 3. رنگ های مناسب برای طراحی اتاق نشیمن، رنگ های گرم با رنگ های تیره هستند. مانند بنفش، زرشکی، سبز و طلایی. به طور کلی شما در انتخاب رنگ در دکور سنتی آزادی زیادی دارید. اما باید بدانید که رنگ های پاستلی در این سبک ممنوع می باشد.
 4. پرده‌های سنتی اتاق نشیمن برای داشتن جزئیات، رنگ و لعاب بیشتر هم در طرح و هم از نظر الگوی مناسب هستند. برخلاف سبک مدرن، این سبک نشان دهنده سادگی نیست.
 5. از مبلمان، میز و صندلی سنتی و کلاسیک استفاده کنید. مبلمان سنتی اغلب تزئینات و جزئیات زیادی در چوب و پارچه دارند. مبلمان فلزی و مبلمان چوبی بهترین انتخاب برای شما هستند.

بیشتر بخوانید: پیش خرید آپارتمان لاکچری در کرج

تزیین اتاق نشیمن شما نباید پروژه ای دشوار یا وقت گیر باشد. ایده ها و روش های زیادی برای تزیین اتاق نشیمن وجود دارد، بنابراین می توانید هر دکوراسیونی را که مناسب شماست انتخاب کنید.

گروه ساختمانی ماکان بزرگترین شرکت ساختمانی در تهران می باشد. این شرکت با تیم مهندسین متخصص خود در ساخت پروژه های ساختمانی کارهای عالی را به صورت منحصر به فرد و درجه یک انجام می دهد. اگر می خواهید نمونه پروژه های این گروه را ببینید یا خانه ای را در بهترین موقعیت پیش خرید کنید، می توانید به وب سایت ما مراجعه کنید.

در این مطلب سعی کردیم جدیدترین ترندها و ایده های تزئینی برای پذیرایی را ارائه دهیم. لطفا نظرات و ایده های خود را در پایین همین صفحه برای ما ارسال کنید.

ارتباط با ما 

آدرس : فردیس، بلوار بیات غربی، ابتدای بلوار ۴۴ متری امام خمینی، روبروی پارک تندرستی، خیابان رجایی غربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *