ساختمان سازی ماکان

بهترین گروه ساختمان سازی کرج

گروه ساختمان سازی

در این مقاله قصد داریم ویژگی های یک خانه خوب و همچنین بهترین گروه ساختمان سازی کرج را به شما معرفی کنیم. خانه ها را مهم ترین سر پناه انسان ها باید دانست. خانه ای که در آن زندگی می کنیم باید از نظر رفاه و همچنین ایمنی در سطح خوبی باشد تا دچار بحران های ریز و درشت نشویم و با خیال راحت در آن زندگی کنیم. بنابراین اگر به تازگی قصد خرید خانه دارید بهتر است دنبال خانه ای باشید که اصول مهندسی در ساخت آن کاملا رعایت شده باشد. هیچ کس نمی داند که در فوندانسیون خانه چه میلگردی به کار رفته است و یا بتن با چه عیاری در قالب ها ریخته شده است. تنها چیزی که می توان دید نمای ظاهری و تزئینی خانه است و قسمت های مهم از دید پنهان هستند. بنابراین برای خرید خانه باید به دنبال سازنده ای باشید که از اعتبار بالاتری برخوردار باشد و ساختمان های خوبی را چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ ایمنی به مشتریان تحویل دهد. در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی بهترین گروه ساختمان سازی کرج چیست؟

  • تحویل به موقع
  • انجام کامل تعهدات
  • استفاده از مصالح با کیفیت
  • به کارگیری مهندسین با تجربه برای نقشه کشی و طراحی
  • رعایت اصول مهندسی در اجرا

ویژگی های یک ساختمان خوب چیست؟

همان طور که گفتیم ساختمان ها از قسمت های پیدا و پنهان زیادی تشکیل شده اند، و قسمت های پنهان از اولویت بالاتری برخوردار هستند. زیرا این قسمت ها در مواقعی مانند زلزله باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا جان ساکنین حفظ شود. در ادامه به بررسی هر کدام از این قسمت ها می پردازیم.

دوام فوندانسیون و ستون ها

بعد از گودبرداری باید میلگردها به هم بافته شوند و شبکه ای واحد و یکدست را تشکیل دهند. میلگردهای به کار رفته باید مطابق با نقشه طراحی که به تایید شهرداری هم رسیده است باشند و در تعداد و سایز های میلگرد نباید تفاوتی در اجرا و نقشه وجود داشته باشد.

بعد از بافته شدن میلگرد ها نوبت به ریختن بتن می رسد که در این مرحله نیز میزان عیار بتن از اهمیت بالایی برخوردار است و هر چقدر این عیار (نسبت ماسه و سیمان) بیشتر باشد بتن از کیفیت مناسب تری برخوردار است.

بعد از بتن ریزی بایستی در مدت زمان معینی بتن مرطوب نگه داشه شود تا بتن به دوام بالاتری برسد. البته این به دوام رسیدن با گذر زمان  حتی در طی چند سال بیشتر می شود اما لحظات اولیه بعد از اجرای بتن بسیار حیاتی است و لازم است که برای بتن رطوبت کافی همواره تامین شود.

برای ستون ها هم مانند فوندانسیون بایستی نکاتی که در مورد میلگرد و بتن ذکر شد رعایت شود و تا انتهای اسکلت سازی برقرار باشد.

سفت کاری و دیوار کشی

اجرای دیوارها باید با مصالحی باشد که در عین حال که سبک هستند از مقاومت بالایی نیز برخوردار باشند. رایج ترین مصالحی که برای دیوارها استفاده می گردد سفال و بلوک می باشد. هر کدام از این مصالح معایب و محاسن خاص خود را دارند. استفاده از آجر در قدیم مرسوم بود که وزن بنا را به شدت سنگین می کرد. اما امروزه دیوارهای سبک برای کاهش وزن سازه اجرا می شوند. استفاده از نبشی برای نگه داشتن دیوار ها طبق قانون الزامی می باشد و باید دیوارها را بین نبشی ها اجرا نمود. این نبشی ها باعث می شوند دیوار به طور مستقیم به ستون وصل نشود و در هنگام زلزله انعطاف بیشتری را داشته باشد.

کیفیت اجزای ساختمان

درست است که کیفیت اجزای ساختمان خیلی مهم است که از چه مصالحی استفاده می کنیم ولیکن این نکته هم خیلی مهم است که از این مصالح چگونه استفاده می کنیم، درست مانند آشپزی که از ابزار و لوازم خوب و موادغذایی مرغوب استفاده کند ولیکن محصول آن می تواند یک غذای خوشمزه و زیبا باشد یا یک غذای بدمزه و بد ریخت.

اولین برخورد ما با ساختمان نمای آنست، خوب نمای ساختمان باید زیبا و شکیل باشد ولی نباید اجازه بدهیم که ما را مسخ کند چون فقط آنرا یک یا دو بار در روز و آنهم برای چند لحظه آن را می بینیم ولی در عوض حداقل برای چند ساعت در آپارتمانمان اقامت داریم. شکل های خیلی مدرن همانطور که خیلی جذاب هستند خیلی زود هم خسته کننده می شوند.

دومین برخورد ما با کف سازی است. جدا از جنس کف سازی که بستگی زیادی به وسعت،نور و فضا دارد کیفیت کف سازی باید بگونه ای باشد که قناسی های فضاها را بپوشاند و نقش جذابی هم داشته باشد ضمنا قرنیزهای با کیفیت و زیبا هم تاثیر زیادی در نمایش بهتر کف سازی دارد.

 بزرگترین گروه ساختمانی در کرج

پیش فروش خرید خانه در فردیس با پروژه های مهر ور ماه

گروه ساختمان سازی ماکان با بیش از دو دهه تجربه در استان تهران و کرج، به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین گروه ساختمان سازی کرج می باشد. این گروه در رزومه کاری خود دارای نمونه های اجرایی موفق بسیاری از جمله پروژه های ساختمانی کوروش 1، کوروش 2، کوروش 3 و… کوروش 12 می باشد. توجه داشته باشید که نمونه های اجرایی این مجموعه، در دسته باغ ویلا، ساختمان های ویلایی، ساختمان تجاری، مجتمع های مسکونی و… می باشد.

این گروه در حال حاضر اقدام به اجرای بزرگترین و بهترین پروژه خود، پروژه بزرگ مهر و ماه(برج باغ دوقلو ماکان) در فردیس نموده است. این برج ها دارای بهترین و مجهز ترین امکانات اعم از مهدکودک، سالن اسپا، باشگاه ورزشی، استخر و… می باشد. همچنین این مجموعه در حال حاضر اقدام به پیش فروش آپارتمان های خود در پروژه مهر و ماه نموده است. در صورتی که قصد خرید یک خانه لوکس و با امکانات را دارید پیش فروش آپارتمان های مهر و ماه، بهترین انتخاب برای شما می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.