بهترین گروه ساختمان سازی کرج

گروه ساختمان سازی

در این مقاله قصد داریم ویژگی های یک خانه خوب و همچنین بهترین گروه ساختمان سازی کرج را به شما معرفی کنیم. خانه ها را مهم ترین سر پناه انسان ها باید دانست. خانه ای که در آن زندگی می کنیم باید از نظر رفاه و همچنین ایمنی در سطح خوبی باشد تا دچار بحران های ریز و درشت نشویم و با خیال راحت در آن زندگی کنیم. بنابراین اگر به تازگی قصد خرید خانه دارید بهتر است دنبال خانه ای باشید که اصول مهندسی در ساخت آن کاملا رعایت شده باشد. هیچ کس نمی داند که در فوندانسیون خانه چه میلگردی به کار رفته است و یا بتن با چه عیاری در قالب ها ریخته شده است. تنها چیزی که می توان دید نمای ظاهری و تزئینی خانه است و قسمت های مهم از دید پنهان هستند. بنابراین برای خرید خانه باید به دنبال سازنده ای باشید که از اعتبار بالاتری برخوردار باشد و ساختمان های خوبی را چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ ایمنی به مشتریان تحویل دهد. در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی بهترین گروه ساختمان سازی کرج چیست؟

اگر بخواهیم ویژگی‌های بهترین گروه ساختمان سازی در کرج را برای شما بیان کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. همچنین باید به این موضوع هم اشاره کنیم که، گروه ماکان با داشتن بهترین مهندسان ساختمان سازی، بهترین گروه ساختمان سازی در کرج است که تمام ویژگی‌های زیر را دارا می‌باشد. در ادامه در بررسی ویژگی‌ها، با ما همراه باشید:

1. دارای مجوز های لازم

یک سازنده ساختمان معروف و معتبر باید حتما مجوزهای لازم از سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره ثبت شرکت ها را داشته باشد، و اگر شما قصد همکاری با سازنده معتبر را دارید، حتما اطمینان حاصل کنید که در زمینه خرید و فروش، عقد قرارداد ها و مشارک در ساخت فعالیت داشته باشد. حتما قبل از شروع همکاری از داشتن مجوزهای لازم گروه ساختمانی مطمئن شوید.

2. تیم فنی و مهندسی حرفه ای

یک گروه ساختمانی خوب باید تیم فنی و مهندسی حرفه ای که متشکل از مهندسین طراح و مهندسین سازه، مهندسین عمران و معماری، مهندسین راه و ترابری، نقشه برداری، برق و مکانیک و سایر داشته باشد. همچنین وجود بخشی به نام HSE برای کنترل پروژه و رعایت موارد ایمنی در کارگاه الزامی است. بنابراین داشتن تیم حرفه ای برای ساختمان سازی بسیار مهم است.

3. کادر اداری و حقوقی معتبر

مشکلاتی که پروژ هایی مثل مشارکت در ساخت، بازسازی و نوسازی بافت فرسوده که در حین اجرا ویا پایان پروژه با آن برخورد میکنیم، مشکلات حقوقی و قانونی آن هاست. برای حل این مشکلات یک گروه ساختمانی خوب باید یک تیم حرفه ای اداری و حقوقی داشته باشد، که تمامی این مشکلات را حل کرده و در حین انجام پروژه از آن جلوگیری کند.

4. سابقه و تجربه بالا

شرکت هایی که سابقه و تجربه کاری بالایی دارند، از کادرمدیرتی معتبر و حرفه ای برخوردار هستند. اگر قصد همکاری با شرکت ساختمانی را دارید، حتما به سابقه و قدمت شرکت توجه کنید. شرکت های که چندین سال در زمینه ساختمان سازی فعالیت دارند، حتما پروژه هایی داشتن که به اتمام رسیده از این طریق می توانید از نحوه و کیفیت ساخت ساختمان ها اطمینان حاصل کنید.

5. دارای رزومه های موفق

شرکت هایی که درعمل با انجام پروژه های موفق توانسته باشند، نام درخشانی از خود برجای بگذارند، حرف اول را می زنند. موردی که بارها تکرار کردیم این است، که بهترین راه تشخیص شرکت معرف و معتبر توجه به سابقه فعالیت حرفه ای و نمونه کارهای که بر جای گذاشته است، می باشد.

ویژگی های یک ساختمان خوب چیست؟

همان طور که گفتیم ساختمان ها از قسمت های پیدا و پنهان زیادی تشکیل شده اند، و قسمت های پنهان از اولویت بالاتری برخوردار هستند. زیرا این قسمت ها در مواقعی مانند زلزله باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا جان ساکنین حفظ شود. در ادامه به بررسی هر کدام از این قسمت ها می پردازیم.

1. دوام فوندانسیون و ستون ها

بعد از گودبرداری باید میلگردها به هم بافته شوند و شبکه ای واحد و یکدست را تشکیل دهند. میلگردهای به کار رفته باید مطابق با نقشه طراحی که به تایید شهرداری هم رسیده است باشند و در تعداد و سایز های میلگرد نباید تفاوتی در اجرا و نقشه وجود داشته باشد.

بعد از بافته شدن میلگرد ها نوبت به ریختن بتن می رسد که در این مرحله نیز میزان عیار بتن از اهمیت بالایی برخوردار است و هر چقدر این عیار (نسبت ماسه و سیمان) بیشتر باشد بتن از کیفیت مناسب تری برخوردار است.

بعد از بتن ریزی بایستی در مدت زمان معینی بتن مرطوب نگه داشه شود تا بتن به دوام بالاتری برسد. البته این به دوام رسیدن با گذر زمان  حتی در طی چند سال بیشتر می شود اما لحظات اولیه بعد از اجرای بتن بسیار حیاتی است و لازم است که برای بتن رطوبت کافی همواره تامین شود.

برای ستون ها هم مانند فوندانسیون بایستی نکاتی که در مورد میلگرد و بتن ذکر شد رعایت شود و تا انتهای اسکلت سازی برقرار باشد.

2. سفت کاری و دیوار کشی

اجرای دیوارها باید با مصالحی باشد که در عین حال که سبک هستند از مقاومت بالایی نیز برخوردار باشند. رایج ترین مصالحی که برای دیوارها استفاده می گردد سفال و بلوک می باشد. هر کدام از این مصالح معایب و محاسن خاص خود را دارند. استفاده از آجر در قدیم مرسوم بود که وزن بنا را به شدت سنگین می کرد. اما امروزه دیوارهای سبک برای کاهش وزن سازه اجرا می شوند. استفاده از نبشی برای نگه داشتن دیوار ها طبق قانون الزامی می باشد و باید دیوارها را بین نبشی ها اجرا نمود. این نبشی ها باعث می شوند دیوار به طور مستقیم به ستون وصل نشود و در هنگام زلزله انعطاف بیشتری را داشته باشد.

3. کیفیت اجزای ساختمان

درست است که کیفیت اجزای ساختمان خیلی مهم است که از چه مصالحی استفاده می کنیم ولیکن این نکته هم خیلی مهم است که از این مصالح چگونه استفاده می کنیم، درست مانند آشپزی که از ابزار و لوازم خوب و موادغذایی مرغوب استفاده کند ولیکن محصول آن می تواند یک غذای خوشمزه و زیبا باشد یا یک غذای بدمزه و بد ریخت.

اولین برخورد ما با ساختمان نمای آنست، خوب نمای ساختمان باید زیبا و شکیل باشد ولی نباید اجازه بدهیم که ما را مسخ کند چون فقط آنرا یک یا دو بار در روز و آنهم برای چند لحظه آن را می بینیم ولی در عوض حداقل برای چند ساعت در آپارتمانمان اقامت داریم. شکل های خیلی مدرن همانطور که خیلی جذاب هستند خیلی زود هم خسته کننده می شوند.

دومین برخورد ما با کف سازی است. جدا از جنس کف سازی که بستگی زیادی به وسعت،نور و فضا دارد کیفیت کف سازی باید بگونه ای باشد که قناسی های فضاها را بپوشاند و نقش جذابی هم داشته باشد ضمنا قرنیزهای با کیفیت و زیبا هم تاثیر زیادی در نمایش بهتر کف سازی دارد.

 بزرگترین گروه ساختمانی در کرج

پیش فروش خرید خانه در فردیس با پروژه های مهر ور ماه

گروه ساختمان سازی ماکان با بیش از دو دهه تجربه در استان تهران و کرج، به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین گروه ساختمان سازی کرج می باشد. این گروه در رزومه کاری خود دارای نمونه های اجرایی موفق بسیاری از جمله پروژه های ساختمانی کوروش 1، کوروش 2، کوروش 3 و… کوروش 12 می باشد. توجه داشته باشید که نمونه های اجرایی این مجموعه، در دسته باغ ویلا، ساختمان های ویلایی، ساختمان تجاری، مجتمع های مسکونی و… می باشد.

این گروه در حال حاضر اقدام به اجرای بزرگترین و بهترین پروژه خود، پروژه بزرگ مهر و ماه(برج باغ دوقلو ماکان) در فردیس نموده است. این برج ها دارای بهترین و مجهز ترین امکانات اعم از مهدکودک، سالن اسپا، باشگاه ورزشی، استخر و… می باشد. همچنین این مجموعه در حال حاضر اقدام به پیش فروش آپارتمان های خود در پروژه مهر و ماه نموده است. در صورتی که قصد خرید یک خانه لوکس و با امکانات را دارید پیش فروش آپارتمان های مهر و ماه، بهترین انتخاب برای شما می باشد.

ارتباط با ما

در صورت تمایل به برقراری ارتباط با مجموعه ماکان، شما عزیزان هم می‌توانید به صورت حضوری  و هم به صورت غیر حضوری مراجعه نمایید.

نشانی مجموعه: فردیس، بلوار بیات غربی، ابتدای بلوار ۴۴ متری امام خمینی، روبروی پارک تندرستی، خیابان رجایی غربی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *